• Last work-image
  • Last work-image
  • Last work-image

Last work

Last work

Place: Gdańsk
Area: 74 m2
Date of the project: 2014

Designer: M. Dyczak,
Photographer: M. Łojewska,
Text: M.Dyczak

Designers-image

Designers

Interview

„(...) the desire to create accompanied me for a long time".

References-image

References

See details

„ A million times yes. After the first meeting, Ms. Magda stopped searching …”

Contact-image

Contact

ul. Sportowa 8, bud.C, pok.5
81-300 Gdynia

E-Mail: m.dyczak@desina.pl
Phone: 503 178 442

Designers

Why did you choose interior design?

(...) To łatwe i trudne pytanie. Tak naprawdę chęć tworzenia towarzyszyła mi od dzieciństwa i uwidoczniała się w ciągłym przestawianiu mebli, moich pracach plastycznych oraz zdolnościach manualnych . To była kwestia czasu i odkrycia tego w sobie, że projektowanie to moja największa pasja. Potem były studia na Politechnice, dodatkowe fakultety. Uczę się cały czas, każdy dzień to nowe doświadczenia.

Gdzie szukasz inspiracji?

Wszędzie. Najbardziej w ludziach, Klientach, z którymi współpracuję. Chcąc stworzyć dla nich wnętrze muszę to wnętrze w nich znaleźć. Ale nieograniczone pole inspiracji daje tez natura, która mnie otacza, zwłaszcza zestawienia kolorystyczne i zestawienia faktur. Wszystko to wykorzystuje w projektach.

I jak się taka współpraca rozwija dalej?

Kiedy poznam trochę Klienta , przedstawiam swoja koncepcję opierając się na zdjęciach, gazetach. Prezentują różne zestawienia próbek materiałów, które gromadzę w swojej pracowni. Moje wnętrza różnią się od siebie. Projektują dla różnych ludzi, w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i pasjami. Dążę do tego aby moje wnętrza były szyte na miarę dla każdego klienta.

Czy Klienci są otwarci na innowacyjne rozwiązania?

Co raz częściej…

Trzy wartości jakie niesie za sobą projektowanie?

Rozwój. Projektowanie to dziedzina, która cały czas ewoluuje. Wzornictwo, materiały, technologie rozwijają się , więc i ja każdego dnia, i przy każdym nowym projekcie bardzo się rozwijam.

(...) Praca z ludźmi.

Trzecią wartością jest to, że projektowanie w zasadzie nie ma dziś już ograniczeń. Jedynie wyobraźnia może nas ograniczyć (...).

Jak ładujesz akumulatory?

Moja praca jest moim akumulatorem, kontakt z ludźmi i pozytywne emocje. Motywatorem też są również opinie Klientów i efekt zrealizowanego projektu .

Gdzie jest Magda gdy zamyka oczy?

Zamykając oczy mam strasznie dużo myśli, ciągle analizuję, ale robię to zawsze w przestrzenie 3D . W myślach uciekam do rozwiązań, które nie przyszły mi w dzień do głowy . Kilka razy w półśnie wpadłam na ciekawe rozwiązania. Najlepiej regeneruję się w samotności Plaża, spacer, 5 rano.

Książki, które dziś u Ciebie stoją na najważniejszej półce?

Alchemik, Pachnidło, Pasja Życia oraz Moulin Rouge. Ogólnie lubię biografie :).

Jakie wnętrza tworzysz najchętniej?

Wnętrza minimalistyczne . Uważam, że zbyt dużo rzeczy gromadzimy wokół siebie, które są zupełnie zbędne.

Jakie emocje Ci towarzyszą po zakończeniu projektu?

Spełniona.

Dużo dobrej energii …

Dużo dobrej energii, zaangażowania i nieszablonowych pomysłów.

Praca z Magdą to gwarancja zrozumienia potrzeb klienta, elastyczności ze strony projektanta, wyrozumiałości i ogroooomnego zaangażowania. Magda to człowiek o wspaniałym otwartym umyśle, który sypie genialnymi pomysłami jak z rękawa. Tworzy rzeczy piękne, niebanalne i czasami trochę szalone. Polecam absolutnie :)

Agnieszka ( Kobieta, 31-40 lat),
termin skorzystania z usługi – kwiecień – czerwiec  2014
źródło – www.trojmiasto.pl

 

 

 

Close Post

Milion …

Milion razy tak

Po pierwszym spotkaniu Pani Magdy przestałam szukać i odwiedzać inne biura, wybrane przez internet. Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne a potem już było tylko lepiej Zaczynaliśmy od przerabiania ścian, instalacji, wybieranie, kupowanie,meblowanie.Myślę, że nasze mieszkanie było “trudne” (różne powierzchnie i pomieszczenia, w tym pokój dziecinny który robi furorę) a właściciele jeszcze gorsi . Pani Magda ma oryginalne pomysły,wyczucie i wrażliwość no i nieocenione zaangażowanie-co w przypadku nowoczesnego wnetrza dało idealny efekt. Mieszkanie jest przytulne i chce się w nim przebywać. Pomocy Pani Magdy nie można przecenić, spędziła wiecej czasu na budowie niż ja sama, często mówiąc ” jedź zobacz”, jednak zdobyła moje zaufanie w każdym względzie, tak dobrze wiedziała i trafiała ze swoimi propozycjami, że czasem chciało się wziąć wszystko. Jej dbałość o każdy detal zaskakiwała mnie niezmiennie. Dobór oświetlenia, kolorów,tkanin- to prawdziwa klasa, wyczucie,sztuka. Nie mozemy się nacieszyć każdym kątem, wygodą mebli i sprzętów poleconych przez Panią Magdę. Kto z Nią zacznie nie będzie chciał zakończyć współpracy. Mam szczęście że poznałam Panią Magdę. Polecam i zalecam ten wybór.

Pani ( Kobieta, 43 lata),
termin skorzystania z usługi – 2013 – 2014
źródło – www.trojmiasto.pl

 

Close Post

Z całkowitą …

Z całkowitą odpowiedzialnością – polecam!

Do Pani Magdy trafiłem również przypadkowo, szukałem architektów przez internet. Zamierzałem urządzić swoje pierwsze mieszkanie i nie miałem w tym zakresie żadnego doświadczenia. Postanowiłem zaryzykować i powierzyć zadanie zupełnie nieznanej osobie. Jestem bardzo zadowolony z naszej współpracy i z jej efektów. W całości podzielam opinie moich poprzedników. Pani Magda wykazała się ogromnym zaangażowaniem. Nie było problemu, kiedy w “połowie drogi” zmieniłem koncepcję i trzeba było zaczynać projekt od początku. Z panią Magdą spędziliśmy 4 owocne dni na zakupach. Największym plusem, w mojej ocenie, było to, że Pani Magda potrafiła stworzyć interesujące i całkowicie mi odpowiadające wnętrze, jednocześnie mieszcząc się we wcześniej zaplanowanym budżecie. Na podkreślenie zasługuje również to, że miałem z Panią Magdą doskonały kontakt, zarówno mailowy, jak i telefoniczny. W każdym czasie mogłem poprosić o pomoc, czy radę. Mieszkanie wygląda niesamowicie, dobrze się w nim czuję i chętnie do niego wracam. Polecam Panią Magdę z czystym sumieniem.

Łukasz ( mężczyzna, 29 lat),
termin skorzystania z usługi – marzec 2013
źródło – www.trojmiasto.pl

 

View Comments (0)

Close Post

Nie mogłam …

Nie mogłam trafić lepiej:)

Do Pani Magdy trafiłam przez przypadek i nawet nie przypuszczałam że urządzanie mieszkania może być tak wspaniałą przygodą. Jedyne czego żałuję, to… że mieszkanie jest już gotowe. Współpraca z Panią Magdą była wspaniałym doświadczeniem. Stworzyłyśmy razem (!) wnętrze, które w pełni spełnia moje oczekiwania – zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wystroju. Jest osobą kreatywną, choć nigdy nie narzucała mi swoich “wizji” – co bardzo doceniam. Podchodzi do klienta bardzo indywidualnie, dzięki czemu sprawiła, że sama uświadomiłam sobie w jakim wnętrzu czułabym się najlepiej i konsekwentnie dążyła do tego żeby to osiągnąć :) . Teraz mieszkam już w swoim mieszkaniu i codziennie cieszę się z tego co widzę – jest pięknie, przestronnie (pomimo małego metrażu), z subtelnymi elementami nadającemu wnętrzu smaku i klasy. Pani Magda doskonale zna rynek, a więc udało się nam razem wyszukać naprawdę “perełki” idealnie pasujące do wystroju, w zasięgu moich możliwości finansowych. Przy okazji doradziła mi również w sprawie wykonawców (w tym wyborze świetnego stolarza) – i tutaj również się nie zawiodłam. Pani Magdo, jeśli mogłabym coś doradzić to… tak trzymać! Dziękuję bardzo za pomoc :)

Justyna (kobieta, 37 lat),
termin skorzystania z usługi – listopad 2011 – kwiecień 2012
źródło – www.trojmiasto.pl

 

View Comments (0)

Close Post

Szczerze polecam

” Miałam przyjemność współpracować z Panią Magdalena przy okazji aranżacji wnętrza mojego mieszkania oddawanego w tak zwanym “stanie surowym”. Do Pani Magdy trafiłam przypadkowo, nie mając żadnych informacji na temat jej dotychczasowej pracy. Poleciła mi ją jej koleżanka, architekt, która nie miała czasu zająć się moim mieszkaniem, natomiast ja nie mogłam pozwolić sobie na zwłokę w wykańczaniu. Spotkałam się z Panią Magdą i (nieufna) poprosiłam ją o przedstawienie mi swojego portfolio dotychczasowych aranżacji. Obejrzałam jej dotychczasowe realizacje, następnie Pani Magda wysłuchała uważnie i cierpliwie moich oczekiwań i zaproponowała, że zrobi wstępny projekt mojego mieszkania. Projekt mi się spodobał, uwzględniał funkcjonalność, nastrój na którym mi zależało i moje możliwości finansowe. Ponieważ nie należę do łatwych klientek, zmieniałyśmy jeszcze kilka drobiazgów na etapie projektu. Jednak to, co najbardziej mnie zaskoczyło, to fakt zaangażowania Pani Magdaleny w realizację projektu. Zdarzało się tak, że spotykałam Panią Magdę na klatce schodowej, pomimo, że nie byłyśmy umówione, ponieważ ona szła sprawdzić na jakim etapie są prace w moim mieszkaniu. Jej dialog z “fachowcami” dawał mi poczucie panowania nad sytuacją niemożliwą do opanowania przez laika. Pani Magda z własnej inicjatywy dzwoniła do wykończeniowców ustalając z nimi najdrobniejsze szczegóły, czasami tłumacząc im, jak zrobić coś, co ich zdaniem było “nie do zrobienia”. Kolejny etap, a mienowicie, dobór sanitariatów, projektowanie kuchni – równie profesjonalnie. I wreszcie dobór kolorów farb i tapet. Kwestie zakupu mebli, zasłon, szycia firan, w tym wszystkim pomagała mi z takim zaangażowaniem, jakby urządzała mieszkanie siostry, słuchając jednocześnie tego co mówię i wpatrując się w najdrobniejszy grymas mojej twarzy.
Szczerze polecam. Profesjonalna, terminowa, słuchająca klienta, mająca ciekawe pomysły i kompetentna.”

Magdalena
źródło – korespondencja mailowa

 

View Comments (0)

Close Post

Całkowite …

Całkowite zaangażowanie i masa pomysłów.

Mimo, że minął juz rok od współpracy z przesympatyczną panią Magdą -efekt współpracy podziwiany jest codziennie:)ciesząc oko wszystkich gości-rozmach przedswięwzięcia był ogromny,czasu mało, a wynik końcowy zdumiewajacy i niebanalny!
Niesamowity profesjonalizm (dbałosc o szczegóły, terminowość) zaangażowanie (wspólne zakupy) i “wczucie “sie w potrzeby, gusty i preferencje drugiej osoby zasługują na słowa WIELKIEJ POCHWAŁY.
Nie lubie gotowych, narzucanych propozycji katologowych oraz schematycznych rozwiazań i nie musiałam sie tego obawiać ze strony projektantki. Wykazała sie ona niezwykłym wyczuciem “charakteru” i idących za tym potrzeb zachowania indywidualności. Nie wspominając o byciu do dypozycji 24h na dobę i omawianie funkcjonalności najbardziej szalonych pomysłow:-).
Jestem przed kolejnym projektem w znacznie mniejszym w zakresie, ale bardzo dla mnie ważnym – nie wyobrażam sobie współpracy z inną projektantką:-)
Polecam goraco!!

Karolina Kraujutowicz
źródło – www.trojmiasto.pl

 

View Comments (0)

Close Post

Contact-image

Contact

ul. Sportowa 8, bud.C, pok.5
81-300 Gdynia

E-Mail: m.dyczak@desina.pl
Phone: 503 178 442

Millions …

Millions of ‘yeses’

After I met Mrs Magda for the first time, I stopped visiting other designers’ offices. My first impression was very positive, and then it was even better. We started with changing the walls, installation, choosing and buying furniture. I think that our flat was difficult to design (different rooms, surface areas, and the kids room that now makes furore), and the owners even worse. Mrs Magda has novel ideas, sense of style and priceless engagement that in case of modern interior was perfect. The flat is cosy and you feel like staying there forever. The help of Mrs Magda cannot be overrated. She spent more time at our place than we did. She used to say: „go and see”, however she got my faith in every aspect, because she knew so well what I would like. I wanted everything she suggested. The choice of light, colours, textiles- true class, sense of style, and masterpiece. We are still happy with every corner, comfort of furniture, and equipment she proposed. The one who starts with her does not want to end. We are lucky that we have met Mrs Magda.
I recommend and advise such a choice.

Female ( 43 ),
using services – 2013 – 2014
source – www.trojmiasto.pl

 

Close Post

A lot of positive energy …

A lot of positive energy, engagement and non-standard ideas.

Working with Magda guarantees meeting customers’ needs, flexibility of the designer, understanding and greeeeaaaat engagement. Magda is a person who has a beautiful open mind, who has extreme amount of splendid ideas. She makes beautiful non-standard things, sometimes a bit crazy.
I absolutely recommend her.

Agnieszka ( female, 31-40 ),
using services – April – June 2014
source – www.trojmiasto.pl

 

Close Post

With strict …

I recommend with strict liability.

I came across Magda totally by accident. I was browsing the Internet for architects. I wanted to design my apartment and I had no experience in this field. I decided to take a risk and charge absolutely strange person with a task. I’m really satisfied with our cooperation and the achieved results. I utterly agree with the opinions of preceding speakers. Magda proved to be very committed person. There was no problem to start the project once again when I decided to change my mind in a half-way. We spent four fruitful days on shopping. In my opinion, the main advantage was that Magda created the interior completely in line with my expectations and what’s more she didn’t overspend. Moreover I’d like to underline that I had super phone and email contact with Magda. Every time I needed I could ask her for help or advice. My flat looks amazing and I come back home with pleasure. I can recommend Magda in all conscience.

Łukasz ( 29, female)
using services –March 2013
source – www.trojmiasto.pl

 

View Comments (0)

Close Post

There couldn’t …

There couldn’t be better architect than Magda.

I found Magda accidently and I didn’t supposed , that furnishing may be such a nice adventure. There’s one thing I regret… that the suit is ready. Working with Magda was an excellence experience. We created together (!) the interior that fits my needs both in functional respects and decor. She is a creative person however she didn’t force her „visions”. I appreciate it much. She treats her clients individually and thanks to this I could realize what style suits me the best. She also consistently aimed to that. Now I live in my own flat and I enjoy what I see – it’s beautiful, spacious (despite the small living area) with subtle elements which adds taste and elegance. Magda knows the market perfectly so we could search for daises which ideally fitted the style and were in my reach. By the way, she also recommended me contractors (including an excellent carpenter) – and she didn’t let me down! Magda, if I could give you a piece of advice – keep it up! Thanks for your help so much!

Justyna (female, 37),
using services – November 2011 – April 2012
source – www.trojmiasto.pl

 

View Comments (0)

Close Post

I sincerely …

I had the pleasure to work with Magda while decorating my unfinished flat. I found Magda by accident, I had no information about her previous work. She was recommended by my friend who is an architect as well and who hadn’t got time to work on my flat whereas I couldn’t postpone finishing it. I met with Magda and still being cautious I asked her to show me her portfolio with previous projects. I looked at them and then told about my expectations. Magda attentively and patiently listened to me and suggested to prepare a tentative project of my flat. I liked it as it took functionality, atmosphere and my purse into consideration. I’m not a smooth client so I changed some tiny things on the stage of the project. However what surprised me the most was the Magda’s commitment with the realization of the project. We happened to meet on the staircase, despite the fact that we hadn’t made an appointment before, just because Magda went to check the stage of the work. Her contact with experts helped me to control the situation despite I’m a layperson. Magda called the workers who put finishing touches to arrange the smallest details in her own initiative. Sometimes she explained how to cope with the impossible. The next stage, namely choosing the sanitaria and kitchen designing – was also carried out professionally. Finally paint and wallpapers choice as well as buying furniture, curtains, sewing the gardines all was within Magda’s range of capability. She helped me with a great involvement as if she decorated her sister’s suit. She listened carefully to what I’d said and observed my smallest grimace on my face. I sincerely recommend Magda. She is qualified and punctual person as well as a good, full of inspirational ideas listener.

Magdalena
source –email correspondence

 

View Comments (0)

Close Post

Maximum of …

Maximum of involvement and full of ideas.
Despite the fact it’s been a year since we’re working together with lovely Magda we admire the final results every day. What’s more our guests are delighted. It was done with a flourish in spite of little time and the results are astonishing and outstanding.
I HAVE TO PRAISE Magda on extraordinary professionalism (care of every detail, punctuality), involvement (we were doing shopping together) and sharing the same needs, tastes and expectations, she just got into the flow. I don’t like ready-made, forced catalogue ideas nor conventional solutions and I wasn’t afraid of these on designer’s side. She proved to have unusual feeling of “character” and she consequently kept the individuality. Not mention to be available round the clock and always having time to discuss all crazy ideas.

I’m facing another project, considerably smaller but very important for me and I can’t imagine to work with other designer than Magda.
I recommend her with all my heart!

Karolina Kraujutowicz
source – www.trojmiasto.pl

 

View Comments (0)

Close Post